Český Krumlov a Labutí jezero

29. července 2016 v 20:29 | Miss.Hill |  MINE
Ještě skoro před chvílí jsem seděla přímo u Vltavy a snídala. Skoro před chvílí, jsem stála na mostě, pozorovala rozbouřenou Vltavu, nadšené vodáky projíždějící jezy, ale hlavně, pohled na krásy Českého Krumlova.
Jak tenhle výlet vlastně začal ? Všechno začalo asi před měsícem a půl, kdy sme si s mamkou řekli, že chceme jet na představení do otáčivého hlediště v Českém Krumlově. Ona tam jezdí každý rok a je z toho vždy unešená a tak sme si řekli, že si uděláme o prýzdninách výlet a půjdeme taky na něco. Nejvíce mě zaujalo představení Sherlock Holmes, miluju Sherlocka :D Jenže ten byl už beznadějně vyprodaný a vlastně skoro všechny vystoupení. Poslední volná místa byly na Labutí jezero. Tanec miluju nadevše, i když některý styl třeba víc a některý míň, pořád je tanec jedno a to stejné. Vyjádření něčeho pomocí pohybu. Takže jsme si v prvé řadě hledaly ubytování, které bylo už vesměs taky obsazené. Ale nakonec se nám podařilo ještě poslední volný pokoj v jednom penzionu ulovit. Penzion byl rezervovaný, lístky do divadla zaplacené a následovalo jen čekání a natěšenost.Ve středu ráno jsme vyrazily. Cestovaly jsme sice půl dne, ale naštěstí komfort Student Agency autobusů je skvělý, takže mi cesta celkem i uběhla. Ubytovaly jsme se, a celý zbytek dne šmejdily po městě, prolízaly uličky atd. Samozřejmě po cestě nám vyhládlo, a i když jsme měly v plánu si užít výlet s veškerým komfortem, nechtělo se nám dávat přímo v centru každé za jídlo 4stovky a to nepočítám pití, polívku a přílohu :D Takže sme nakonec zakotvili do jedné takové vedlejší hospůdky pod zámkem, kde to mamka zná a nebyly tam ty ceny tak hrozné. Obě sme se zvládly vejít do pětistovky se vším všudy :D Večer jsme se ještě zastavily na kafe a něco dobréého. Za to odpoledne jsme v podstatě celý Krumlov prošly :D Celé odpoledne bylo ale tak nějak pochmurné počasí a pořád tak nějak přeprchalo i když bylo teplo.


Další den jsme ráno vyrazily na snídani do kavárničky s názvem KAFEMLEJNEK, kterou jsme si předchozí den vyhlídly. Musím říct, že jsem byla nadšená. Terasa přímo u Vltavy a snídaně výborné. Co mě i mile překvapilo, byl výběr. Většinou mi příjde že máte nějaké 3 měníčka s kávou,džusem a například toustem, vajíčky nebo nějakým sladkým croasantem. Tady byl výběr poměrně velký a dalo se vše kombinovat. Sice to opět něco stálo, ale vůbec mi těch peněz nebylo líto.
Dopoledne bylo nádherně, sluníčko svítilo a bylo vedro. Objednaly jsme prohlídku na zámek, potom vyšláply i na věž, kde byl nádherný výhled na celý Krumlov. Poté jsme měly naplánovanou procházku v zámeckých zahradách, ale nakonec sme šly už na oběd. Brácha s přitelkyní byli zrovna v té době na vodě a tak sme se domluvili, že zajdem v Krumlově na oběd. Opět sme si sedly do restaurace k Vlatvě a já si dala domácí nudle s kousky lososa, sušenými rajčátky, olejem a parmazánem. No bylo to výborné, musím říct, že to chutnalo uplně jinak než jsem kdykoliv jedla jaké těstoviny, sušené rajčátka i lososa :D Výborné ! Mezitím se obloha zatáhla a začlo šíleně pršet. Pršení se sice po čase trošku zmírnilo, ale nepřestalo. Odpoledne jsme šly s mamkou ještě do zrcadlového bludiště, kde sme se taky dost nasmály. Potom začínalo zase dost pršet, tak jsme zalezly na kávu a palačinku do palačinkárny MLS Crepes. Počasí bylo pořád nic moc, a jelikož sme neměly sebou ani deštník, nechtělo se nám už nikde šmejdit a tak sme se vydaly na pokoj.Tam sem dokonce na chvíli i usla :D Večer už jsme se ale chystaly na představení. Večer pršet přestalo ale pořád byla obloha zatažená. Nejvíc ze všeho jsme se modlily ať nám hlavně neprší. Nepršelo. Vyšlo to ! Představení bylo naprosto nádherné a musím se přiznat, na konci u aplausu mi i ukápla slzička :DDneska ráno - opět prší a je zima. Balíme kufr, jedeme na snídani opět do kafemlejnku, začíná svítit sluníčko, jdeme na pokoj pro kufr a odevzdat klíče, je zamračeno, fouká a opět zima :D

A moje poznatky ? Ti asiati už mi lezly krkem ! Bože.. :D Všude samí asiati, keří fotí každou debilovinu..:D
Poznatek číslo dva, proč jako v žádných restauracích, kavárnách a podobně neberou karty ? Nepochopila jsem. Asi kvůli dýškům, aby vydělali.. Já s tím že budu všude platit kartou jsem moc nepochodila no :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký článek si nejraději na mém blogu přečteš ?

Deníček
Nákupy
Recenze
Beauty
Tipy
Tagy

Komentáře

1 Lenka Lenka | Web | 30. července 2016 v 13:57 | Reagovat

Ach, Krumlov, díky za krásný obrázky, ožily mi tak nádherný vzpomínky....

2 Karolína Karolína | Web | 28. srpna 2016 v 22:00 | Reagovat

V Českém Krumlově je strašně krásně! :) Je to moc krásný město, já tuhle oblast Jižních Čech naprosto zbožňuji. Konkrétně do Krumlova se chystám příští rok. Chtěla bych na zámek, projít si centrum a tak.. ale koukám, že ani nějaké představení v otáčivém hledišti by nemuselo být špatné. Popřemýšlím o tom. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.